Αρχική » Προβολή ανακοίνωσης

Τμήμα Θεατρικών Σπουδών

Υπηρεσίες Γραμματείας μέσω Web

Δηλώσεις Μαθημάτων

Οι δηλώσεις μαθημάτων του εαρινού  εξαμήνου του ακαδημαϊκού έτους 2014 – 15, θα υποβληθούν μέσω web, από την ιστοσελίδα http://my-studies.uoa.gr

Προκειμένου οι φοιτητές να αποκτήσουν πρόσβαση σε αυτή την υπηρεσία, θα πρέπει σύμφωνα με προηγούμενη ανακοίνωση της Γραμματείας, να αποκτήσουν το σχετικό λογαριασμό (username και password), από τη διεύθυνση http://webadm.uoa.gr και ακολουθώντας τους συνδέσμους “Αίτηση Νέου Χρήστη” à “Προπτυχιακοί φοιτητές”.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΟΤΙ Η ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ (ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ) ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΓΙΝΑΝ ΣΩΣΤΑ. ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΕΞΟΔΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΞΑΝΑ LOGIN (ΜΗΝ ΞΑΝΑΜΠΕΙΤΕ) ΕΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΣΑΣ ΕΚΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΝΕΑ ΣΑΣ ΕΙΣΟΔΟ ΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΣΑΣ.

ΠΡΙΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ

Προθεσμία Δηλώσεων

από  20/4/2015  έως  30/4/2015

Διευκρινήσεις

• Όλοι οι φοιτητές υποχρεούνται να δηλώνουν μόνο μέσω web όλα τα μαθήματα του εαρινού εξαμήνου τα οποία θέλουν να παρακολουθήσουν και να εξεταστούν.
  • Όσοι φοιτητές δε διαθέτουν ηλεκτρονικό υπολογιστή, θα μπορούν να χρησιμοποιούν τους υπολογιστές στο σπουδαστήριο του Τμήματός μας καθώς και της αίθουσας 916.
  • Δήλωση μαθημάτων δε θα γίνεται σε καμία περίπτωση από τη Γραμματεία.
  • Ο μέγιστος αριθμός μαθημάτων που ο κάθε φοιτητής μπορεί να δηλώσει, εξαρτάται από το εξάμηνο φοίτησης στο οποίο βρίσκεται, ως εξής:
    • Β’ εξάμηνο           μέχρι 10 μαθήματα
    • Δ’ εξάμηνο           μέχρι 10 μαθήματα
    • ΣΤ’ εξάμηνο         μέχρι 10 μαθήματα
    • Η’ εξάμηνο          μέχρι 15 μαθήματα
    • Επί Πτυχίω          μέχρι  25 μαθήματα

• Οι φοιτητές μπορούν να μεταβάλουν τη δήλωσή τους όσες φορές επιθυμούν μέχρι τη λήξη της περιόδου των δηλώσεων. Με τη λήξη της προθεσμίας, η Γραμματεία θα λάβει υπόψη της μόνο την τελευταία δήλωση που έχει υποβληθεί, και δεν θα είναι δυνατή η τροποποίησή της.

ΠΡΟΣΟΧΗ

• Οι φοιτητές των Β΄, Δ΄, ΣΤκαι Η΄ εξαμήνου μπορούν να δηλώσουν ΜΟΝΟ τα μαθήματα τα οποία προσφέρονται για το χειμερινό εξάμηνο 2014– 2015 και αναγράφονται στο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ.
  • Οι επί πτυχίω φοιτητές μπορούν να δηλώσουν τα μαθήματα τα οποία προσφέρονται για το εαρινό εξάμηνο 2014 – 2015 και αναγράφονται στο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ, ΚΑΙ μαθήματα του χειμερινού εξαμήνου (υποχρεωτικά ΜΟΝΟ).
  • Το μάθημα επιλεγόμενο μάθημα 68ΘΣ41 ContemporaryGreece: History, ArtsandLetters, μπορούν να το δηλώσουν ΜΟΝΟ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ERASMUS.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΚΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΠΕΡΑΝ ΤΩΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΩΝ ΤΗΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗΣ.

ΕΠΙΣΗΣ, ΜΕ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΑ  ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΥΔΟΞΟ

Από την Γραμματεία