Επείγουσα υπενθύμιση για το ERASMUS+ ακ. έτους 2016-2017

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ERASMUS+

Όσοι/όσες προπτυχιακοί/-ες ή μεταπτυχιακοί/-ές φοιτητές/φοιτήτριες επιθυμούν να μεταβούν σε κάποιο από τα συνεργαζόμενα με το Τμήμα μας πανεπιστήμια στο πλαίσιο των ανταλλαγών του προγράμματος Erasmus+ κατά το ακαδ. έτος 2016-2017 (βλ. σχετική προκήρυξη) παρακαλούνται να καταθέσουν αίτηση στο γραφείο της επίκουρης καθηγήτριας κ. Γ. Βαρζελιώτη (916), τη Δευτέρα 20 Μαρτίου, ώρες 10.00-12.00 και όχι αργότερα.

Στην αίτηση θα πρέπει να αναφέρονται οπωσδήποτε τα εξής:

1. τα στοιχεία επικοινωνίας (οπωσδήποτε η ηλεκτρονική διεύθυνση και το τηλέφωνο) του φοιτητή/-τριας

2. το έτος

3. το ή τα παν/μια για τα οποία ενδιαφέρεται

4. το εξάμηνο κατά το οποίο επιθυμεί να μετακινηθεί (χειμερινό ή εαρινό)

5. οι λόγοι για τους οποίους επιθυμεί να μετακινηθεί στα συγκεκριμένα πανεπιστήμια

Συνημμένα θα πρέπει να καταθέσετε τα εξής δικαιολογητικά:

1. επίσημη αναλυτική βαθμολογία

2. επικυρωμένα αντίγραφα πιστοποιητικών γλωσσομάθειας

3. σύντομο βιογραφικό σημείωμα

Αιτήσεις που δεν θα συνοδεύονται από τα παραπάνω δικαιολογητικά δεν θα γίνονται δεκτές.

Αρχεία:
Erasmus_prokirixi_01.pdf82 K